уторак, мај 08, 2012

27. МАДЕС: 1. дан Фестивала

Осмог маја 2012. отворен је 26. МАДЕС - Фестивал дечијег стваралаштва у Дому културе у Церовцу.
Отварању Фестивала су поред представника локалне самоуправе присуствовали и представници  ОШ "Милица Стојадиновић Српкиња" из Врдника са којима ОШ Милија Ракић" из Цероваца негује успешну вишегодишњу сарадњу.
Стручни жири Фестивала је у саставу: Миша Бајкић, глумац Градског позоришта Смедеревска Паланка, председник; Радица Митровић, глумица Градског позоришта, члан; Лела Милићевић, психолошкиња, члан.
Дечији жири Фестивала који ће после сваке представе прогласити најбољег глумца је у саставу: Јелисавета Васић, ученица 8. разреда; Лазар Миливојевић, ученик 7. разреда;  и Александар Божић, ученик 8. разреда, сви из ОШ "Милија Ракић". Координатор дечијег жирија је Милоје Живојиновић из Церовца.

Првог дана Фестивала приказане су следеће представе
1. ОШ ''Станоје Главаш'' – Глибовац
'Плава птица''
Режија: Мирослав Станић'
2. ОШ ''Вук Караџић'' – Смедеревска Паланка
''Лепотица и звер''
Режија: Славенка Стојановић, Нада Вулићевић, Јордана Аврамовић
Прилажемо албуме са фотографијама и плеј листе са представа и пригодног разговора са извођачима после представе.

После постављања у овај блог пост биће уграђене и плеј листе са првог дана Фестивала

Овогодишњи МАДЕС су помогли

Дом културе у Церовцу на мапи

Прикажи Дом културе у Церовцу на већој мапи