петак, мај 11, 2018

2018-05-11: Четврти дан 33. фестивала МАДЕС

1.- ОШ “Милија Ракић” – Церовац
„Крокодокодил“
режија: Мерима Ђорђевић

2.- ОШ “Милија Ракић” – Церовац
„Маринине муке“     
режија Ивана Станковић

3. ОШ „Херој Света Младеновић“ , Сараорци -    ревијална 
„Зачарана принцеза“
режија: Катарина Спалевић


4.КУД”Абрашевић
ДОДЕЛА ПРИЗНАЊА И НАГРАДА


Записник са 33. МАДЕС – а
Једанаестог маја 2018. године жири фестивала Малих дечијих сцена МАДЕС, који је радио у саставу  Радоје Ђурђевић – председник, Марија Јозић и Радмила Танасијевић – чланови, након одгледаних  десет представа у такмичарском делу фестивала,пет представа  у извођењу ученика узраста од првог до четвртог, и пет  представа у извођењу ученика од петог до осмог разреда, донео је једногласну одлуку.
Одлика овогодишњег фестивала Малих дечијих сцена у Церовцу су текстови примерени узрасту који их изводи,као и  разноликост  у изналажењу сценских и редитељских решења. Маштовитост у одабиру костима,  напредак  у сценском изражавању и покрету,такође,нису остали незапажени.За сваку похвалу је чињеница да је 33.фестивал Малих дечијих сцена у Церовцу окупио завидан број талентоване деце која су на сцени показала висок ниво позоришне креативности. Жири посебно истиче и похваљјује ентузијазам и озбиљан приступ учитеља и наставника у раду са ученицима уз препоруку да,у складу са својим могућностима,своје активности усмере и на посете позориштима односто гледање позоришних представа како за децу,тако и за одрасле. 
Захваљујући добрим домаћинима и овогодишњи фестивал Малих дечијих сцена у Церовцу протекао је у пријатној атмосфери и дружењу са одликом размене позоришних искустава у циљу унапређења дечијег позоришног стваралаштва на чему им се жири посебно захваљује. И ове године најбоља представа у конкуренцији нижих разреда стиче право учешћа на Међународној смотри сценског стваралаштва учитељског друштва у Лесковцу.
За помоћ при организацији фестивала захвалнице добијају. 
Ове године организатори фестивала,за помоћ при организацији фестивала,  специјално признање  Славиша Стојадиновић Шиља, додељује Драгани Мирчевски.
Жири додељује и појединачне похвале
  • Ђини Нехлс за улогу Феме у представи Покондирена Тиква, основне школе Бранко Радичевић – Лугавчина
  • Огњену Цветковићу за улогу Бојанчета у представи Неки нови клинци, основне школе Вук Караџић – Крњево
  • Нини Прешић за улогу Хималаје у представи Хајдук у Београду основне школе Олга МИлошевић
  • Луки Павловићу за улогу Нушића у представи Љубав у три чина, основне школе Радомир Лазић из Азање
  • Тијани Гавриловић за улогу приповедача у представи Испод звезде основне школе Милан Благојевић Наталинци
  • Аници МАрковић за улогу Лептира у представи Крокодокодил основне школе Милија Ракић Церовац, одељење Башин
  • Александри Радојевић за улогу Теткице Цвете у представи Маринине муке основне школе Милија Ракић Церовац
  • За најбољу мушку епизодну улогу додељује се диплома Николети Барјактаревић за улогу Мишела Мицка у представи „Успавана Штрецилија“, основне школе „Херој Радмила Шишковић“, Смедеревска Паланка 
  • За најбољу женску епизодну улогу Ксенији Зрнић за улоге Баба Јаса и куварица, у представи „Браћа Грим и принцеза Луиза“ основне школе „Станоје Главаш“, Глибовац
  • За најбољег глумца фестивала награђује се Иван Петровић, за улогу саветника у представи „Принцеза и школа“, основне школе „Вук Караџић“, Смедеревска Паланка
  • За најбољу глумицу фестивала награђује се Јелисавета Катић, за улогу Беле Раде у представи „Успавана Штрецилија“, основне школе „Херој Радмила Шишковић“, Смедеревска Паланка
  • Специјално признање „Боле“ за најбољу музику на фестивалу додељује се Сави Самарџићу за представу „Успавана Штрецилија“, основне школе „Херој Радмила Шишковић“, Смедеревска Паланка
  • За најбољи костим додељује се награда Горици Рајичић и Бојани Поштић за представу „Успавана Штртецилија“, основне школе „Херој Радмила Шишковић“, Смедеревска Паланка
  • За најбољу маску додељује се награда Јасмина Ристић и Мерима Ђорђевић за представу „Крокодокодил“, основне школе „Милија Ракић“, Церовац - одељење у Башин
  • За сценски говор награђује се ансамбл основне школе Станоје Главаш из Глибовца
  • За најбољу сценографију награђује се МИрослав Станић за представу „Браћа Грим и принцеза Луиза“, основна школа „Станоје Главаш“ Глибовац
  • Награђује Наталију Матевски за најбољи сценски говор на фестивалу
  • За колективну игру у представи „Испод звезде“ жири награђује основну школу „Милан Благојевић“, Наталинци
  • За креативност у режији жири награђује Мирослава Станића за представу „Браћа Грим и принцеза Луиза“, основна школа „Станоје Главаш“, Глибовац
  • За најбољу режију на фестивалу награђује Мирослава Михајловића и Бојану Поштић за представу „Успавана Штрецилија“, основне школе „Херој Радмила Шишковић“

Жири додељује награде за најбоље прердставе у целини:
  • Треће место деле представе „Принцеза и школа“ основне школе „Вук Караџић“, Смедеревска Паланка и „Крокодокодил“ основне школе „Милија Ракић“ Церовац, одељење Башин.
  • Друго место представа „Браћа Грим и принцеза Луиза“ основна школа „Станоје Главаш“, Глибовац
  • Прво место представа „Успавана Штрецилија“, основне школе „Херој Радмила Шишковић“, Смедеревска Паланка


Домаћини са гостима из Врдника из ОШ Милица Стојадиновић Српкиња
(снимљено 10.5.2018)
Стручни жири 33. фестивала МАДЕС
Радоје Ђурђевић – председник, Радмила Танасијевић и  Марија Јозић – чланови
Дечији жири
Постави коментар

Фестивал "Мала дечија сцена"